|(+998 71) 280 00 72
“XCMG” korporatsiyasining tashkil etiligan sanasi 1989- yilning iyul oyi hisoblanadi. Ushbu oyda 3 ta zavod yagona ilmiy-kashfiyot institutiga birikkan. Ikkinchi jahon urushida harbiy ehtiyojlarga harbiy texnikani ishlab chiqargan va oʻzining tarixini 1943 yildan boshlagan “Lunan qoʻshinning sakkizinchi yoʻnalishi” ishlab chiqaruvchi korxona Korporatsiyaning asosi boʻldi.
Rivojlanishning navbatdagi muhim davrlari: 1950 yilda ushbu Korxona tomonidan Xitoyning birinchi bugʻda harakatlanuvchi yoʻl gʻaltagi ishlab chiqarilgan, 1963 yilda – birinchi mexanika avtomashina krani, 70-yillarda esa “ZL40” rusumli yuk ortgichning birinchi avlodi paydo boʻldi.
90-yillarda ushbu korxona oʻzining birinchi sifat sertifikatlarini ola boshlagan, 2000-yillarga kelib korxona Xitoyda ilk bor 100 tonnalik kranni, 2003- yilda esa “XCMG” rusumli 500 tonnalik kranni ishlab chiqargan.
2004- yilda “XCMG” korxonasi Xitoydagi sanoat sohasida eng mashhur va taniqli savdo belgisi unvoniga sazovor boʻldi.
2010- yilda “XCMG” korxonasi “Tabiiy ofat hamda zilzila oqibatlarni yoʻqotish boʻyicha milliy guruh” unvoniga sazovor boʻldi.
2011- yilda esa “XCMG” korxonasi Xitoyning sanoat sohasidagi yetakchi unvoniga, ya’ni “Xitoy sanoati tomonidan e’tirof”ga ega boʻldi.
2012- yilning may oyida “XCMG” korxonasi – qurilish texnikani ishlab chiqaruvchi yetakchi 5 ta jahon korxonalar qatoriga qoʻshildi.
2012- yilning oktabr oyida esa “XCMG” korxonasi avtokranlarni ishlab chiqaruvchilar oʻrtasida birinchi oʻrinni egalladi.
Bugungi kunga kelib, “XCMG” brendi Xitoy Xalq Respublikaning ichki bozoridagi eng mashhur savdo belgilaridan biri hisoblanadi. Ushbu korxona oʻzi tashkil topgan kunidan boshlab mamlakatida qurilish texnika sohasida yetakchi oʻrinlarni egallash, hamda xalqaro maydonda kuchli va har tomonlama rivojlangan raqobatchi boʻlish kabi maqsadlar qoʻygan.
Bugungi kunga kelib, “XCMG” konserni tomonidan “Caterpillar”, “Liebherr”, hamda “ThyssenKrupp” kabi yirik birinchi darajali va mamlakatlararo aloqaga ega boʻlgan korxonalar birgalikdagi 14ta qoʻshma sanoat korxonalari tashkil etilgan. Bunday hamkorlikning natijasi nafaqat “XCMG” korxonasi mahsulotlarining sifati oshishiga, balki menejment, texnologiyalar hamda konsernning xalqaro statusiga ega boʻlish imkoniyatlarni yaratib berdi.
Hozirgi paytda “XCMG” korxonalar guruhi 26ta shoʻba korxonalardan iborat. Shu bilan bir qatorda, oʻziyurar yuk kranlarni ishlab chiqaruvchi filial “XCMG” korporatsiyasining eng yirik boʻlinmasidan biri sanaladi.
“XCMG” savdo belgisi ostida ishlab chiqariladigan yoʻl-qurilish hamda maxsus texnikani ishlab chiqaruvchi boʻlinma kattaligi hamda ishlab chiqarish hajmi boʻyicha ikkinchi oʻrinni egallab, quyidagi texnika turini ishlab chiqaradi:
Bu – Xitoy korxonasi tomonidan ishlab chiqariladigan mahsulotlarning toʻliq roʻyxati emas. Shu bilan birgalikda, “XCMG” korxporatsiyasi yoʻllarni yamash uchun moʻljallangan vositalarni, beton nasoslarni, shu bilan bir qatorda maxsus ish doirasiga ega boʻlgan mashinalarni hamda ularga boʻlgan turli butlovchi qismlarni ishlab chiqarish jarayonlarni yoʻlga qoʻydi.
“XCMG” korxonasining ishini boshqarish jarayonining eng asosiy qonunlaridan biri - bu uning bayanlmilallashuvidir. Xalqaro talablarga asoslangan holda, “XCMG” korporatsiyasi Yevropa, Amerika hamda Shimoliy-sharqiy osiyoda distribyutorlik (ta’minlovchi, mahsulotlarni tarqatuvchi) tarmogʻini, shu bilan bir qatorda xalqaro bozorda tadqiqotlar oʻtkazish uchun agentlik tarmogʻini tashkil qildi.

Корпорация XCMG (Xuzhou Construction Machinery Group Inc.) является на сегодняшний день одной из крупнейших компаний Китая, специализирующей на производстве строительной техники.
Датой основания корпорации XCMG считается июль 1989 года, когда под одним именем объединились 3 завода и один научно-исследовательский институт. В основу корпорации легла производственная компания «Восьмой маршрут армии Лунана», ведущая свою историю с 1943 года, в годы Второй мировой войны, когда возникла необходимость в производстве техники для военных нужд.
Следующие вехи развития: в 1950 году компанией был выпущен первый китайский дорожный паровой каток, в 1963 г. - первый механический автомобильный кран, в 70-е годы появилось первое поколение погрузчика ZL40.
Первый паровой каток XCMG  Первый механический автомобильный кран XCMG
В 90-е годы компания начала получать первые сертификаты качества, к 2000 году выпускает первый в Китае стотонный кран, в 2003 году был выпущен первый 500-тонный автокран XCMG.
В 2004 году XCMG завоевала звание первой наиболее популярной торговой марки Китая в промышленной индустрии.
В 2010 году XCMG было присуждено звание «Национальной команды по ликвидации последствий землетрясений и стихийных бедствий».
В 2011 году XCMG получает ведущую награду китайской промышленной индустрии «Знак признания китайской промышленности.
XCMG
В мае 2012 года XCMG входит в пятерку ведущих мировых предприятий по производству строительной техники.
В октябре 2012 года XCMG занял первое место в мире среди производителей автокранов.
Бренд XCMG является одним из самых известных на внутреннем рынке Китайской Народной Республики. Со дня своего основания компания поставила своей целью стать лидером в секторе производства строительной техники в своей стране и сильным конкурентным игроком на международном рынке.
На сегодняшний день концерном XCMG основано 14 совместных предприятий с первоклассными транснациональными компаниями, такими как Caterpillar, Liebherr, ThyssenKrupp. Итогом такой кооперации стало не только повышение качества продукции XCMG, но и повышение уровня менеджмента, технологий и международного статуса концерна.
В данное время группа XCMG состоит из 26 дочерних компаний.
Одно из крупнейших подразделений корпорации XCMG – филиал по производству грузовых самоходных кранов.
Автокран XCMG QY50K
Вторым по величине отделением считается подразделение по выпуску дорожно-строительной и специальной техники XCMG, которое производит следующие типы техники:
• Экскаваторы
• Фронтальные погрузчики
• Грейдеры
• Бульдозеры
• Асфальтовые катки
• Асфальтоукладчики
• Машины для снятия асфальта
• Это далеко не полный модельный ряд китайской компании. Корпорация XCMG также наладила производство большого количества инструмента для ремонта дорог, бетононасосов, машин специального назначения, комплектующих.
Техника XCMG
Одним из главных принципов организации компании XCMG является ее интернационализация. В соответствии с международными требованиями XCMG создала сеть дистрибьюторов в Европе, Америке, юго-восточной Азии, а также развила сеть агентов для исследования международного рынка.
Продукция компании идет на экспорт в 140 стран мира.
Компания PROMZONA.UZ предлагает широкий ассортимент спецтехники производства XCMG, ознакомиться с которым вы можете в нашем каталоге.